plakát_skialprace

PROPOZICE SKIALP RACE DOLNÍ MORAVA

Tisk

Pořadatel
Český horolezecký svaz, Rock Art Skitour Centrum, Skialp Jeseníky, Myzorliceoutdoor.cz a Dolní Morava relax sport resort.

Plánek a popis tratě najdete ke stažení v pdf zde:
mapa tratě

Výsledky závodu

SKIALP RACE – DOLNÍ MORAVA  
Výsledková
listina
 
juniorky  
U jméno a příjmení Dat. Nar. Tým/Oddíl výsledný čas  
1. 46 Hanyšová Lenka 7.7.1996 AKLVK Alpine pro SKI Trab 1:16:23,9  
             
junioři  
U jméno a příjmení Dat. Nar. Tým/Oddíl výsledný čas  
1. 5 Bernát Matěj 15.8.1995 SP-SPORT Team 1:55:36,0  
2. 45 Fejfar Jakub 10.1.1997 AKLVK Alpine pro
SKI Trab
2:12:27,0  
             
kadeti  
U jméno a příjmení Dat. Nar. Tým/Oddíl výsledný čas  
1. 21 Novák David 2.6.1998 Skialpin klub HS Orlické hory 0:50:10,1  
2. 44 Hladík Josef 20.7.2001 AKLVK Alpine pro
SKI Trab
1:19:19,2  
             
open muži  
U jméno a příjmení Dat. Nar. Tým/Oddíl výsledný čas  
1. 47 Hanyš Petr 12.8.1970 AKLVK Alpine pro SKI Trab 0:55:26,3  
2. 42 Pleskač Štěpán 19.5.1975 AKLVK Alpine pro
SKI Trab
0:55:27,0  
3. 57 Skalický Pavel 23.7.1992   0:58:28,3  
4. 56 Myšák Petr 29.11.1986 Horolezecký klub
Choceň
0:59:41,7  
5. 9 Beneš Jan 22.9.1993 SP-SPORT Team 1:00:28,1  
6. 55 Pospíšil Petr 8.9.1979 Horolezecký klub
Choceň
1:00:34,0  
7. 62 Stejskal Jakub 27.4.1995   1:02:30,1  
8. 61 Pavlík Jiří 4.6.1961 HS Boží Dar 1:21:15,0  
9. 11 Bartošek
Stanislav
8.11.1983 HO Tesla Brno 1:21:19,0  
10. 30 Mikauš Aleš 23.12.1958   1:24:34,3  
11. 17 Wojtyla Tomáš 22.3.1977   1:27:23,6  
12. 58 Brožek Jiří 15.12.1994 SKP-KOMETA Brno 1:36:00,3  
13. 50 Borovička Luboš 24.9.1960   2:00:58,3  
             
open ženy  
U jméno a příjmení Dat. Nar. Tým/Oddíl výsledný čas  
1. 15 Hradilová Naďa 26.4.1987 Skialp nad Hrobem 1:11:45,8  
2. 18 Hepnarová Lenka 16.9.1965 Skialpin klub HS
Orlické hory
1:16:09,8  
3. 19 Doskočilová
Radka
23.11.1978 Skialpin klub HS
Orlické hory
1:18:39,7  
4. 20 Pochobradská
Naďa
28.5.1975 Skialpin klub HS
Orlické hory
1:38:38,7  
             
ženy  
U jméno a příjmení Dat. Nar. Tým/Oddíl výsledný čas  
1. 35 Luštincová Lucie 28.8.1993 Lusti SKIALP Team 2:05:14,0  
2. 2 Straková Anna 19.5.1973 Czech Skyrunning
Team
2:11:03,0  
3. 37 Volfová Petra 8.9.1992 AKLVK Jánské
Lázně
2:11:12,4  
             
Muži  
U jméno a příjmení Dat. Nar. Tým/Oddíl výsledný čas  
1. 54 Štantejský Michal 23.1.1984 SAC Špindlerův mlýn 2:21:36,9  
2. 34 Groh Radoslav 23.3.1989 Lusti SKIALP
Team
2:36:06,5  
3. 22 Hepnar Jan 4.9.1987 Skialpin klub HS
Orlické hory
2:38:02,8  
4. 31 Veselý Michal 8.5.1979 Dynafit-stěnaHK 2:43:32,4  
5. 41 Komárek Jaroslav 10.6.1977 SKI ALP Jeseníky 2:50:11,1  
6. 29 Fišnar
Roman 
12.4.1983 Skialp Jeseníky 3:02:53,7  
7. 14 Podzimek Michal 6.7.1984 Skialp nad
Hrobem
3:06:11,5  
8. 43 Adámek Petr 22.9.1993 AKLVK Alpine pro
SKI Trab
3:06:19,8  
9. 48 Jochymek Michal 28.8.1982 Weekendowy Reset 3:06:55,8  
10. 36 Galandák Michal 4.2.1989 AKLVK Jánské
Lázně
3:08:24,1  
11. 1 Hais Jan 2.2.1994 HO Pec pod
Sněžkou
3:14:19,6  
12. 4 Wertich Jan 2.1.1986 HO Atlas Opava 3:19:06,8  
13. 38 Škovránek Ondřej 21.3.1979 SKI ALP Jeseníky 3:23:10,5  
14. 32 Čupela Pavel 1.3.1985   3:49:55,9  
15. 52 Marek Martin 27.7.1984 AKLVK Alpine pro
SKI Trab
4:09:26,8  
  8 Chytil David 28.8.1982 Weekendowy Reset nedojel  
  13 Duch Miroslav 13.11.1979 AKLVK La
Sportiva
nedojel  
  51 Aliger Lukáš 15.8.1986 TJ SOKOL
Hnátnice
nedojel  
  59 Pavlík Tadeáš 3.6.1994 HS Boží Dar nedojel  
             
veteráni  
U jméno a příjmení Dat. Nar. Tým/Oddíl výsledný čas  
1. 25 Novák Petr 29.8.1967 Skialpin klub HS Orlické hory 2:38:41,4  
2. 53 Kříž Zdeněk 6.4.1972 SAC Špindlerův
mlýn
2:39:51,4  
3. 27 Pochobradský Jan 2.12.1975 Skialpin klub HS
Orlické hory
2:46:52,3  
4. 49 Dryzgala
Kryzszto
11.5.1968 gopr walbrzych 2:54:59,8  
5. 7 Cypra Zbyněk 24.2.1974 SP-SPORT Team 3:04:40,4  
6. 40 Zavřel Libor 25.2.1971 LHS 3:07:26,4  
7. 26 Fajt Jan 6.11.1951 Skialpin klub HS
Orlické hory
3:16:53,0  
8. 33 Veselý Pavel 27.9.1966 HSK Horní
Rokytnice
3:18:35,1  
9. 23 Samek Pavel 20.6.1958 Skialpin klub HS
Orlické hory
3:27:43,1  
10. 28 Heczko Stacho 6.6.1966 Skialpshop 3:31:34,8  
11. 39 Janků Pavel 15.6.1974 Vila Hubertus
tým
3:42:27,0  
12. 16 Tauchman Jiří 19.3.1959 HK Jizera 4:01:20,0  
13. 3 Skřídlovský Jan 11.5.1971 Farma Homolka
Běleč
4:09:08,7  
14. 24 Janovský Jiří 15.3.1964 Skialpin klub HS
Orlické hory
4:38:39,1  
  12 Dvořáček Libor 18.6.1972 DB LABROXER nedojel  
             

Termín a místo
Sobota 24. 1. 2015 – Dolní Morava, sjezdovka U Slona
Zpracování výsledků:
Registraci, prezenci a zpracování výsledků zajišťuje Tomáš Kacálek.
Startovné: 350,- Kč pro všechny kategorie.
Platí se hotově v den závodu. Nejpozději však do 16 hodin.
V ceně startovného je guláš + pivo (limo) a drobné občerstvení
Prezentace:
sobota od 14:00 do 16:00 ve spodní části sjezdovky U Slona.
registrovat se můžete dopředu přes email, urychlí se tím papírování, na emailu: skialpzavod@gmail.com
Do mailové přihlášky uvádějte jméno, datum narození, oddíl, kategorie, mobil, e-mail.
Včasným příchodem urychlíte také svoji prezenci! Nechoďte až na poslední chvíli. Prezentace končí v 16:00!
Kontaktní telefon: 723 636 150, 608 769 069

Stručný program závodu:
Sobota
14:00    Prezentace, sjezdovka U Slona, spodní část
16:00    Výklad trati, sjezdovka U Slona, spodní část
16:30    Start, sjezdovka U Slona, spodní část
20:30    Přepodkládané ukončení závodu
21:00    Vyhlášení výsledků, Restaurace U Slona
21:30 – 02:00    Večerní párty, Kulaté peklo U Slona

Zázemí po dobu závodu:
Prostranství a prostory u restaurace U Slona (wc, občerstvení, hospoda, parkoviště, lyž. vleky, sníh …)
* * *
Skialp Race Dolní Morava 2015
Všichni závodníci odstartují společně od spodní stanice U Slona v 16:30 hodin. Po startu vyrážíte příjemným stoupáním kolem sloupů lanové dráhy a potom po trase singltrailu až na vrchol Slamníku. Po celou dobu výstupu půjdete po značené trati praporkama, igelitovou páskou, plastovýma šipama a svítícíma led blikačkama. Na důležitých křižovatkách budou stát pořadatelé s refl exní vestou a čelovkou. Po dobu výstupu a sjezdu budete mít rozsvícenou čelovou lampu a zapnutý mobilní telefon. Na vrcholu sundáte pásy a sjedete po červené sjezdovce „B“ k heliportu HS (kontrola). Dále bude následovat rovinka po silnici k hotelu Vista, kde se půjde na botech. Od hotelu Vista (kontrola) podle sněhových podmínek na lyžích bez pásů (bruslení) nebo na botech (upřesníme v den startu při výkladu tratě). Dálebudete pokračovat po sáňkařské dráze na lyžích (sjezd) až  do cíle prvního kola (pozor, sáňkařská dráha bude v provozu!!!). Počet kol je dán dle kategorií.

•    kadetky 1998 – 2000   (1 kolo)
•    kadeti 1998 – 2000   (1 kolo)
•    juniorky 1995 – 1997   (1 kolo )
•    junioři 1995 – 1997   (2 kola)
•    ženy 1994 a starší   (2 kola)
•    muži 1976 – 1994   (3 kola)
•    veteráni 1975 a starší   (3 kola)
•    open  muži  (1 kolo)
•    open  ženy  (1 kolo)

Délka závodu: 25 km (3 kola)
Délka jednoho kola: 8,3 km
Převýšení jednoho kola: 660 m

Soutěžící v kategorii OPEN

kategorie
Ženy OPEN – bez rozlišení věku
Muži OPEN – bez rozlišení věku

Povinné vybavení pro OPEN kategorii:
vybavení pro skialpinismus, čelová lampa s dostatečnou svítivostí, zapnutý mobilní telefon s plně dobitou baterií a uložené číslo na Horskou službu Dolní Morava: 601 302 617 nebo +420 12 10
ochranná přilba (může být i cyklistická)
Doporučené vybavení: teplé oblečení odpovídající aktuálnímu počasí

Soutěžící zařazení do Českého poháru ve skialpinismu rok 2015

Kategorie podle data narození:

Ženy 1994 a starší
Muži 1976 až 1994
Veteráni 1975 a starší
Závodí se dle platného soutěžního řádu ČHS. Povinné vybavení (viz. níže). Účast je podmíněna členstvím v ČHS, Alpenverein, HS či obdobné organizaci pod UIAA. Na vyžádání pořadatele je účastník povinen předložit platnou lékařskou prohlídku ne starší 1 roku.

Juniorky 1995 až 1997
Junioři 1995 až 1997
Závodí se dle platného soutěžního řádu ČHS. Povinné vybavení (viz. níže). Účast je podmíněna členstvím v ČHS, Alpenverein, HS či obdobné organizaci pod UIAA. Na vyžádání pořadatele je účastník povinen předložit platnou lékařskou prohlídku ne starší 1 roku.

Kadetky 1998 až 2000
Kadeti 1998 až 2000
Závodí se dle platného soutěžního řádu ČHS. Povinné vybavení (viz. níže). Účast je podmíněna členstvím v ČHS, Alpenverein, HS či obdobné organizaci pod UIAA. Soutěžící v kategorii kadetek a kadetů jsou povinni předložit písemný souhlas rodičů a platnou lékařskou prohlídku ne starší 1 roku – bude vyžadováno při prezenci!

Povinné vybavení:
– lyže s ocelovými hranami po celé délce s minimální šířkou 60 mm, lyže musí být minimálně 160 cm pro muže a 150 cm pro ženy
– vázání musí umožňovat pohyb paty při stoupání a zafixování při sjezdu, přední i zadní část musí mít stranový a dopředný bezpečnostní systém
– boty musejí být tak vysoké, aby chránily kotníky, zároveň musejí mít podrážku Vibram minimálně na 80% plochy chodidla s minimální hloubkou 4 mm, na boty musejí jít upevnit stoupací železa
– pár lyžařských holí s maximálním průměrem hole 25 mm a nekovovými kroužky
– pár stoupacích pásů
– minimálně dvě vrstvy oblečení dolní části těla s dlouhými nohavicemi: 1. vrstva – závodní oblečení, 2. vrstva – větru odolné oblečení
– minimálně tři vrstvy oblečení horní části těla s dlouhými rukávy: 1. vrstva – závodní oblečení, 2. vrstva – teplé oblečení s dlouhým rukávem (např. Polar Flece, nikoli spodní prádlo), 3. vrstva – větru odolné oblečení
– ochranná přilba dle normy EN 12492, nebo UIAA 106
– čepice nebo čelenka, případně kapuce závodní kombinézy
–  rukavice
– alufólie o minimální ploše 1,8 m2
– lékárnička minimálně obsahující: 1 ks sterilní obvaz, 1 ks elastický obvaz, 1 ks trojcípý šátek
– batoh s možností připevnění lyží s minimálním obsahem 20 litrů
– čelová lampa s dostatečnou svítivostí
– zapnutý mobilní telefon s plně dobitou baterií a uložené číslo na Horskou službu Dolní Morava: 601 302 617 nebo +420 12 10

Další důležité informace:

Nekonání závodu:
Bude oznámeno předem na stránkách ČHS, nebo na stránkách Facebooku –Skialp Race Dolní Morava
Ubytování: pořadatel nezajišťuje, je možné využít   www.dolnimorava.cz, www.myzorliceoutdoor.cz nebo na stránkách obecního úřadu www.obecdolnimorava.cz
Parkování: pouze na veřejných parkovištích v okolí startu nebo v údolí Dolní Moravy, je jich tam dost.

Kontakty:
Ředitel závodu a hlavní rozhodčí: Mirek Černý, zástupce Pavel Žofka
Výklad trati a vyhlášení výsledků: Ondra Jašek
Zpracování dat a prezence: Tomáš Kacálek
Protesty do 21:00 k řediteli či zástupci závodu.
Kontaktní telefon v den konání závodu: 723 636 150, 608 769 064

Všichni závodníci jsou povinni:
– po dobu závodu mít u sebe zapnutý mobilní telefon s plně dobitou baterií , po dobu závodu mít nasazenou přilbu a na ní rozsvícenou čelovku směřující dopředu (bez splnění těchto požadavků je start vyloučen)
– bezvýhradně uposlechnout pokyny rozhodčích a pořadatelů
– na určených místech použít předepsané vybavení
– chovat se v souladu s platnou legislativou (zejména zákon 114/1992 Sb. – o ochraně přírody a krajiny)
– pohybovat se pouze po vyznačené trase závodu
– neodhazovat žádné odpadky

Každý závodník se závodu a doprovodného programu účastní na vlastní nebezpečí a bude dbát pokynů pořadatele závodu. Organizátor nezodpovídá za škody způsobené osobám ani majetku.

Závodník svým podpisem při prezentaci stvrzuje, že se seznámil s pravidly závodu, stavem závodní trati a s podmínkami závodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.